Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cyklovýlet na tandemu

8. 3. 2009

Moje první jízda na tandemu = trekovém kole začala v Praze na Pankráci.

Z Pankráce, kolem Kavčích hor jsme sjeli do údolí na Zbraslav a po cyklotrase podél Vltavy na Jarov, Vrané nad Vltavou a do Stochovic, kde cyklotrasa končí. Trasa je převážně asfaltová, místy vede po silnici, v sobotu koncem zimy se předjíždějící auta daly ve zdraví přečkat.

Cestou zpět jsme dojeli opět na Zbraslav, poté na druhý břeh Vltavy a pokračovali cyklotrasou do Černošic, u pekárny v Černošicích jsme se stočili opět ku Praze. Jeli jsme i kolem soutoku Vltavy s Berounkou a v  Braníku přes most k tramvajové trati směrem do centra Prahy.

Délka trasy: 58 km, nejvyšší dosažená rychlost na tandemu 40,2 km/hod, počasí zataženo, místy mrholení a vítr, Berounka rozvodněná, Vltava s vyšší hladinou vody, čas jízdy: čtyři hod s několika kratšími přestávkami

Hodnocení cyklovýletu na tandemu:pro mne zajímavá a trošku dobrodružná jízda, fyzicky zvládnutelná, jízda náročnější pro prvního cyklistiu. cesta převážně rovinatou krajinou s pěkným přírodním okolím, vhodnější mimo letní čas, kdy můžeme očekávat nižší počet cyklistů na trase.

 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2018 >>