Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lednový sobotní výlet - CHKO Český Kras - Karlštejnsko

2. 1. 2010

Kdy? sobota 2. ledna 2010

Kam?  od žel. stanice "Karlštejn" přes most po asfaltce ke hradu "Karlštejn", před hradem odbočkou vlevo nejprve po asfaltce do kopce poté lesní cestou stále po turistické značce k "Dubu sedmi bratří", Královské studánce, srubu (setkání s "místními" ochranáři, seznámení s historií srubu), Bubovické vodopády, kolem lomu a vlečky k vyhlídce nad Sv. Janem, "sešup" do Sv. Jana,

výborný oběd v restauraci u školy, poslední třetina výletu přes obec "Hostím", Kačák, závěr trasy podél řeky do Srbska k žel.stanici směr Praha.

S kým? s Pěšáky pod vedením zkušeného a lokality znalého vůdce Jardy B.

Délka pěší trasy: kolem 15 km

Účast: devět osob (opět ženy v přesile, pouze jeden muž = Jarda B.)

Počasí: sněhový poprašek, teplota kolem nuly, bezvětří, místy mlhavo, většinu dne pod mrakem

Hodnocení:  Pěkný výlet zasněženou krajinou  v často navštěvované lokalitě Karlštejnska, zastávky na zajímavých místech (např. u Dubu sedmi bratří, u srubu, u lomu aj.), poutavé vyprávění Jardy o přírodě a místních zajímavostech, v zimním období pomalejší sestup k vyhlídce nad Sv. Janem (trasa vhodnější v období bez ledovek), oběd v restauraci u školy ve Sv. Janu vynikající, rychlá obsluha, příznivá cena. Převážná část trasy zalesněným terém asi se třemi výstupy a sestupy, náročnější pouze jeden sestup ke Sv. Janu.

 

 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2018 >>