Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sobotní výlet na masopust do Máslovic

16. 2. 2009

Sraz na výlet byl naplánován na stanici příměstského autobusu 374 u metra Praha-Kobylisy. Sešlo se nás kolem čtrnáct /další jednotlivci se přidali během trasy/, v devět jsme odfrčeli směr Klecany, výstup na stanici "Klecany - U kostela".V bezprostředním okolí jsme prohlédli historické a turistické zajímavosti tipu klecanský kostelík, opravenou vesnickou školu, funkcionalistický dům a další. Po fotografických orgijích a přátelském klábosení vyrazili přírodním terénem k Vltavě.

Na vyhlídce nad Vltavou jsme obdivovali prosluněnou krajinu povodí.

Po působivém rozhledu do krajiny nás čekala cesta podél Vltavy v rovinaté krajině s možností pozorovat plynoucí tok řeky, druhý břeh Vltavy se sporadicky projíždějícími vlaky a sluncem osvětlené domy na druhém břehu.

Gastro zástávka v Řeži - část turistů poseděla v putyce "čtyřce" nad pivem u fotbalového hřiště, větší část turistické skupiny ve druhé kulturnější restauraci s pestrou nabídkou poledního menu..

Poslední úsek cesty před Máslovicemi jsme se odklonili od Vltavy a stoupali do mírného zalesněného svahu, cestou jsme míjeli umělecká díla  z kamene akademického sochaře.

Na máslovický masopust jsme se "dokulili" v odpoledních hodinách, na návsi jsme obhlédli stánky s pochutinami ze zabijačky, medovinou, cukrovou vatou i nejrůznějšími pouťovými sladkostmi, masopustní jídelníček byl trošku chudý, po domácích koláčích ani vidu, prostě to není pohostinná jižní Morava.

Jediná hospoda v Máslovicích byla stále přeplněná, masopust jsme museli  vychutnat venku v syrovém únorovém mrazíku.

Fotografové zvěčnili i masopustní průvod s hudebníky, maskami a průvodem zvědavců.

Do Prahy jsme odfrčeli opět příměstským autobusem 374 k metru trasy "C" v Kobylisích.

 

Hodnocení výletu: zajímavá a dobře připravená trasa s masopustním /ikdyž trochu chudším/ zpestřením, nenáročný převážně rovinatý terén /nikoliv nudná krajina/ Vhodný výlet pro kratší zimní dny do bezprostředního okolí Prahy.

 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2018 >>