Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet Za povidlovým koláčem - Benešovsko

29. 3. 2009

 

Výlet „Za povidlovým koláčem“ je každoročním výletem KČT.

Připraveno je několik turistických tras různé délky a náročnosti se startem v  Benešov, na startu můžete vybrat tip a délku trasy, vyzvednout propozice k zvolenému výletu a po projití trasy opět na stejném místě v cíli vyfasovat sladký koláč, ne vždy povidlový.

 

Naše skupina (asi dvaceti turistů ze Zory) vyrážela do Benešova po osmé hod ranní z pražského Hlavního nádraží rychlíkem směr Č. Budějovice, ihned po příjezdu jsme prošli městské centrum s čilým obchodním ruchem, pokračovali jsme směrem na Konopiště, prošli parkem, prohlédli živého konopišťského medvěda a procházkovým tempem šli ke konopišťskému rybníku. Z naší početné ranní skupiny jsme najednou zbyli jen tři, ostatní zůstali kdesi neznámo kde, tři jsme se vydali po pravém břehu rybníka, míjeli jsme další početné skupinky turistů, k rozcestí, zde jsme se od rybníka odklonili směrem ke kapli sv.Anny. Po menším stoupání a za hřejivého jarního sluníčka jsme posvačili na jednom z odpočívadel přímo při cestě. Zpět jsme šli neznačenými lesními cestami opět ke Konopišti a přes park do Benešova, nejprve do potravin u žel. nádraží, pak do oficiálního cíle pochodu v  a nakonec na pozdní oběd do hotelu "Pošta" pod náměstím. Před odjezdem jsme využili čas na procházku po upraveném benešovském parku se sochou Josefa Suka, českého skladatele a houslisty /4. ledna 1874 Křečovice29. května 1935 Benešov/ a do Prahy jsme odfrčeli opět rychlíkem od Č. Budějovic.

 

Hodnocení výletu: jeden z nejméně náročných terénů v okolí Prahy s řadou možností k prodloužení či zkrácení turistické trasy, terén převážně rovinatý mírně zvlněný, udržovaný park u Konopiště i centrum Benešova, rychlé a přímé spojení z Prahy,

v našem případě se dá hovořit více o procházce než o výletě.

 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2018 >>